Ciedrs un ciedru pirtis

Ciedrs ir koks-farmaceits

Ciedru priedes ir koki-farmaceiti. Daudzas gan pašu koku, gan ciedru taigas derīgās īpašības cilvēki jau sen izmanto medicīniskiem mērķiem. Tūkstošiem gadu viņi ir uzticīgi kalpojuši cilvēkam. Ciedra pasaule ir burvju un noslēpumu pasaule. Un riekstus, sveķus un ciedru skujas var pārvērst par brīnumainiem līdzekļiem. Gan rieksti, gan sveķi, gan ciedru skujas var pārvērsties par brīnumainiem līdzekļiem.

Ciedra ārstnieciskās īpašības

Ciedra ārstnieciskās īpašības apliecina zinātniskā medicīna, pēc derīgo īpašību kopas tā uzskatāma par 
unikālu ārstniecības augu. Ciedru preparāti tiek noteikti elpošanas trakta, gremošanas sistēmas, aknu, uroģenitālās sistēmas, nieru, sirds un asinsvadu sistēmas, anēmijas, hipertensijas, tuberkulozes, aterosklerozes, mastīta, gastrīta, čūlu slimībām. Ciedru riekstu čaumala tiek izmantota kā imūnstiprinošs līdzeklis minerālvielu apmaiņas traucējumu gadījumā, kā arī urīnslimību, reimatisma, artrīta, locītavu sāpju, osteohondrozes, miomas, hemoroīda, kuņģa un mutes slimību gadījumā.  Ciedru riekstu eļļas (polinepiesātinātu neaizvietojamo taukskābju avots) profilaktiskā efektivitāte ir zinātniski apstiprināta, ja tā tiek iekļauta sirds un asinsvadu slimību pacientu uzturā. Ir arī zinātniski pierādīts, ka sveķi ir spēcīgs antiseptisks līdzeklis, kas kavē siena bacillu un balto stafilokoku baktēriju augšanu, kas savukārt izraisa difteriju, to lieto arī kā baktericīdu un antiseptisku līdzekli abscesu, furunkulu, brūču un strutojošu čūlu dziedēšanai.  Ciedru skuju tinktūra ir neaizstājams līdzeklis pret skorbutu, to lieto kā efektīvu diurētisku līdzekli, to ieteicams lietot bronhiālās astmas, tuberkulozes, elpošanas orgānu iekaisuma slimību, uroģenitālās un urīnceļu sistēmas, prostatīta, dzemdes asiņošanas, artrīta, reimatisma, podagras gadījumā. Ciedru skujas tiek izmantotas ārstnieciskām vannām, kas paredzētas noguruma mazināšanai, imunitātes paaugstināšanai un nervu sistēmas atjaunošanai.

Ciedrs ir viens no skaistākajiem un majestātiskākajiem kokiem uz zemes. Kopš seniem laikiem tas tiek uzskatīts par dzīvinošu ārstniecisku koku, jo tas izdala fitocīdus, kas iznīcina patogēnus un piešķir gaisam ārstnieciskas īpašības. Piesātināta ar ēteriskajām eļļām, ciedru koksnei ir neatkārtojams aromāts, kurā dominē cedrīns. Tas viss kopā dod aromterapijas efektu, kas ir labvēlīgs augšējiem elpošanas ceļiem.

Ciedra sienas uzlādē ar pozitīvu enerģiju. Mājās vienmēr ir tīrs gaiss. Mitrums tiek uzturēts optimālā līmenī neatkarīgi no ārējiem apstākļiem, kas nodrošina dzīves komfortu. Ciedra koksnei ir skaista patīkamas rozā krāsas struktūra, kas katru gadu arvien vairāk priecē acis un labi ietekmē garastāvokli. Ciedram ir īpašs gars un iedarbība, tas mazina stresu, uzlabo imunitāti un palīdz saglabāt veselību.


* Cenas pēc pieprasījuma